XXXIV. GALÁNTAI VÁSÁR

XXXIV. Galántai Vásár

A vásár hagyománya városunkban a régmúltba, egészen a 16. századba tekint vissza, amikor Galánta megkapta az első vásártartási jogot évi két, nagy vásár megtartására. A 20. század elején a vásártartás hagyománya fokozatosan feledésbe merült. 1985-ben, az akkori városvezetés kezdeményezésére a vásár hagyományait a kornak megfelelően felújították. Napjainkban a vásár a modern idők szellemében zajlik. A háromnapos rendezvénysorozat hagyományos, vásári jellege megváltozott, ill. számtalan kulturális-társadalmi és sportrendezvénnyel bővült. Hagyománnyá vált, hogy a vásár ideje alatt a partnervárosok küldöttségei is ellátogatnak városunkba, ami lehetőséget nyújt testvérvárosaink kultúrájának megismerésére. A vásár három napja alatt minden korosztály megtalálhatja a kedvére való műsort a kulturális és sportrendezvények közt egyaránt; a pihenés és a szórakozás mellett pedig lehetősége nyílik a bevásárlásra is. A hatodik évfolyamtól kezdve a vásár Galánta Városának fővédnöksége alatt zajlik.

Időtartam: 360 perc
Év: 2019
Helyi premier dátumát: 8. augusztus 2019

Nem voltak ütemezett előadások erre az eseményre.